Verb conjugation
lachen to laugh
Mixedperfect with hebben
- Infinitive
- lachen
- Past (sing. / pl.)
- lachte / lachten
- Past participle
- gelachen
- Imperative
- lach!
Present
| ik | ik lach |
|---|---|
| jij / je | jij lacht |
| u | u lacht |
| hij / zij / het | hij lacht |
| wij / we | wij lachen |
| jullie | jullie lachen |
| zij / ze | zij lachen |
| question with jij | lach jij …? |
Simple past
| ik | ik lachte |
|---|---|
| jij / je | jij lachte |
| u | u lachte |
| hij / zij / het | hij lachte |
| wij / we | wij lachten |
| jullie | jullie lachten |
| zij / ze | zij lachten |
Present perfect
| ik | ik heb gelachen |
|---|---|
| jij / je | jij hebt gelachen |
| u | u hebt/heeft gelachen |
| hij / zij / het | hij heeft gelachen |
| wij / we | wij hebben gelachen |
| jullie | jullie hebben gelachen |
| zij / ze | zij hebben gelachen |
Past perfect
| ik | ik had gelachen |
|---|---|
| jij / je | jij had gelachen |
| u | u had gelachen |
| hij / zij / het | hij had gelachen |
| wij / we | wij hadden gelachen |
| jullie | jullie hadden gelachen |
| zij / ze | zij hadden gelachen |
Future (zullen)
In speech, Dutch often uses the present or gaan + infinitive instead.
| ik | ik zal lachen |
|---|---|
| jij / je | jij zult lachen |
| u | u zult lachen |
| hij / zij / het | hij zal lachen |
| wij / we | wij zullen lachen |
| jullie | jullie zullen lachen |
| zij / ze | zij zullen lachen |
Conditional (zou)
| ik | ik zou lachen |
|---|---|
| jij / je | jij zou lachen |
| u | u zou lachen |
| hij / zij / het | hij zou lachen |
| wij / we | wij zouden lachen |
| jullie | jullie zouden lachen |
| zij / ze | zij zouden lachen |
Examples
- Waarom lach je? — Why are you laughing?
- We hebben ontzettend gelachen. — We laughed so much.